TRVALKOVÉ ZÁHONY

Miluji květiny, tu jejich neúnavnou radostnou energii. Pestrost, barvy a vůně, které přilákají mnoho užitečného hmyzu, díky kterému je pak dostatek jídla na zahradě.

S čím vám mohu pomoci?

IMG_20230601_184928[1]

Pokud nepotřebujete navrhnout celou zahradu, ale chcete pouze doladit krásu vaší zahrady trvalkovými záhony nebo guildy pod stromy, ráda vám nabídnu své dosavadní zkušenosti podpořené radostí z tvorby a láskou k přírodě. 

Mám ráda ten proces, kdy se z návrhu na papíře pomalu zhmotňují barvy, tvary, výšky a různé kombinace květin, které jsem načrtla. Ráda v návrzích pracuji s původními a přírodními druhy trvalek, ale své místo si najdou i ty přeshraniční😊.

Celkový proces tvorby trvalkového záhonu obsahuje ručně zpracovaný návrh ve 2D, osazovací plán s přesnými názvy jednotlivých květin i v latinském pojmenování a vlastní realizaci

Pokud si budete chtít záhon dle plánu vytvořit sami, bude součástí návrhu i postup a informace k jednotlivým květinám ohledně vhodného umístění a případně vám pomohu s nákupem květin.

Zjistila jsem, že při navrhování není potřeba speciálních designových programů, které vám návrh vytvoří. Stačí obyčejný papír, pastelky, zapojit kreativního ducha a představivost. Práce s osazovacím plánem a konkrétním seznamem rostlin zabere dost času sezením u počítače a tak jsem ráda, když mohu tvořit i jinak, než u obrazovky. 

Jaká je cena?

V úvodu naší spolupráce je nezbytná konzultace.

Cena za celkový návrh, osazovací plán a realizaci záleží na velikosti záhonu, který budete chtít osadit. Čím větší záhon, tím jsou možnosti na osazení pestřejší a je možné lépe podpořit kvetení po celou sezónu. Vše ale záleží na vašich možnostech, jak finančních, tak i prostorových. Cena květin není zahrnuta do ceny návrhu. 

Orientační cena tvorby záhonu do 10 m² je 3 500 Kč.

Realizace dle návrhu je 400 Kč/hodina.

Pro bližší informace mě, prosím, kontaktujte na email zahraduse@vladimirazitkova.cz.