Můj záměr, mé přání...

Představte si zahradu, bujně kvetoucí, která se s vámi každý rok podělí o bohatou úrodu. Radostně sdílíte svou zahradu s mnoha zvířecími společníky. Cítíte, že jste v prostoru, který vám pokaždé předá svou nekonečnou energii a vy můžete jen pozorovat tu nádheru, kterou okolo sebe tvoříte. Je to vaše místo odpočinku, oáza klidu a vaše živá podpora zdraví.

Přeji si, aby takové pocity a zážitky lidé na své zahradě mohli prožívat. Přeji si přenést skrze svou činnost odhodlání poznat svou zahradu, věnovat jí péči, užívat si její plody a mít možnost být v tomto prostoru v souladu s přírodou.

Možná ale nevíte, co byste mohli ve své zahradě změnit, nebo co byste mohli zkusit nového. Nebo byste potřebovali poradit, jaká bylinka by u vás na zahradě mohla být prospěšná. 

Ráda bych se s vámi vrhla do hledání odpovědí na všechny tyto otázky. Chci vás inspirovat svými nápady jak jemně doladit to, co už s úspěchem tvoříte. Nebo vám dala radu, jak vytvořit bydlení pro pár zvířecích společníků, kteří u vás určitě nesmí chybět. Nebo jednoduše ukázala, jaké zdravé poklady na zahradě můžete mít.

Chce to odvahu sdílet

Přemýšlela jsem, jak bych mohla sdílet svou vášeň pro přírodu a touhu tvořit. Tento způsob online sdílení mi přišel do života nečekaně a nikdy bych nevěřila, že zrovna já bych se k tomu odhodlala. Ale chci žít život naplno a proto jsem se do toho vrhla. 

Začátek mé nové cesty

Asi jako každého z nás občas v životě potkají nepříjemné věci. I já si prožila pár životních kotrmelců, které mi ale vlastně velmi pomohly k tomu, že jsem začala vědomě žít, více se zaměřila na přítomný okamžik, dovolila si vnímat své pocity, touhy a přání.

S vděkem k dosavadnímu životu jsem začala tvořit život nový. Život, který pro mě bude naplněním nejen z pohledu pracovního, ale také osobního.

Začala jsem opravdu žít a dělat věci, nad kterými bych dřív asi jen mávla rukou. Třeba si jen přečíst knížku, uvolnit se při meditaci nebo posílit imunitu otužováním. Pochopila jsem, že dělat věci jen proto, že se mají dělat nebo vyměňovat svůj čas za peníze, nejsou mou cestou.

Navzdory tomu, že mě život zavál přechodně do naprosto opačného stylu bydlení, než ve kterém bych si přála být, tedy do panelákového bytu, rozhodla jsem se, že se začnu věnovat tomu, co mě vždy jako malou a dospívající bavilo a co mě dostávalo do flow.

Tak to jsem celá já

Jmenuji se Vlaďka Zítková. Ráda lidi kolem sebe inspiruji. Jsem nadšenou zahradnicí, kreativní duší, milovnicí zdravého životního stylu a také věčný snílek.  

Od mala jsem srdcem mezi přírodou, zvířaty a květinami. Vyrůstala jsem v malé vesničce v domě s velkou zahradou. Je známo, že člověka přímo ovlivňuje prostředí, ve kterém žije. Tedy i mě to do velké míry ovlivnilo.

I přesto, že není vždy všechno tak, jak by si člověk někdy přál, pořád zůstala ta krásná velká zahrada z mého mládí, která mi nyní dovolila svůj pocit nedostatku přeměnit na pocit, že vše co ke svému životu nyní potřebuji, již mám.

Už jako malá jsem dokázala pojmenovat snad každé zvířátko, které se na zahradě objevilo. Odhalila jsem skoro všechny ptáčky podle jejich zpěvu.  Když mi bylo asi 10 let, měla jsem svůj vlastní kousek pergoly, kde jsem si pěstovala květiny a radovala se ze svých prvních úspěchů.

Ráda trávím čas v přírodě, na výletech a s přáteli, kteří mají podobné životní hodnoty. 

,,Každý velký sen začíná snílkem. Vždy si pamatujte, že v sobě máte sílu, trpělivost a nadšení dosáhnout na hvězdy, které změní svět.“ – Harriet Tubman