NÁVRH ZAHRADY

Když má duše zatoužila po vytvoření vlastního rodového statku, neuměla jsem si představit, jak poskládat tak veliký prostor, aby byl funkční, jedlý, krásný a aby péče o něj nebyla jen těžká dřina. A tak jsem se ponořila do studia designu přírodních zahrad. V takových zahradách vidím velký smysl, budoucnost a také návrat zpět k přírodě, jejíž jsme součástí.

Z mého pohledu je navrhování zahrady mnohem komplexnější záležitostí, díky které můžete najít třeba nový životní směr nebo se více propojit s přírodou a vytvořit tak prostor pro nové zážitky.

Zahrada poroste spolu s vámi, proto budu ráda, když budeme na návrhu zahrady spolupracovat, konzultovat a postupně zhmotňovat vaše přání a vize.

Stejně jako trvalkové záhony nebo guildy tvořím plán zahrady ručně, ve 2D zpracování, v měřítku 1:100, které je pro orientaci v návrhu nejpraktičtější. Měřítko se však může změnit dle vašich požadavků, či potřeb zahrady.

Realizaci zahrad netvořím, návrh však bude dostatečně podrobný, pokud budete chtít realizovat vlastními silami, nebo předat firmě.

Co obsahuje návrh zahrady?

Pro podrobný návrh budoucího stavu je potřeba zaměřit všechny aktuálně stojící nemovitosti, zahradní prvky i stromy, se kterými v budoucí zahradě počítáte.

Černobílý návrh zahrady zpracovaný na základě vašich podkladů a konzultace. Tato skica slouží k prvotnímu náhledu, konzultaci a je možné jí dále upravovat dle vašich dalších požadavků.

Jakmile doladíme skicu do finální podoby, můžu se pustit do podrobného návrhu, který obsahuje rozmístění konkrétních prvků a stromů s kótami. Podle tohoto návrhu je možné pak zasadit strom či vykopat jezírko v přesně určeném místě. Vlastní realizaci tedy zvládnete snadno sami.

Detailní rozpis stromů, keřů a trvalek v záhonech nebo guildech pod stromy, včetně jejich celého názvu, popisu a informace, jak o ně pečovat.

Jaká je cena?

Cena se odvíjí od velikosti zahrady a složitosti terénu. Před zahájením tvorby vám zašlu cenovou kalkulaci a v případě, že se domluvíme na spolupráci, uzavřeme spolu smlouvu.

Orientační cena:

zahrady do 500 m² je 5000 Kč.

zahrady do 1000 m² je 10 000 Kč

zahrady nad 1000 m² je od 10 000 Kč

Pro bližší informace mě, prosím, kontaktujte na email zahraduse@vladimirazitkova.cz.

,,Jsme správci zahrady, pečujme o ní s láskou."